• Korekcja zmarszczek toksyną botulinową

 

 

  • Korekcja zmarszczek kwasem hialuronowym

 

 

  • Mezoterapia

 

 

Korekcja zmarszczek toksyną botulinową

Toksyna botulinowa jest białkiem, które hamuje przekazywanie impulsów nerwowych na poziomie połączenia nerwowo-mięśniowego mięśni szkieletowych. Wskazaniem do jej zastosowania są zmarszczki na twarzy, które mają charakter dynamiczny i są widoczne tylko w trakcie ruchów mimicznych. Przy takich wskazaniach uzyskuje się dobry efekt leczenia. Jeśli obecne są zmarszczki statyczne, toksyna botulinowa zmniejsza ich nasilenie, ale może nie spowodować całkowitego ich ustąpienia. W korekcji zmarszczek, istotnym uzupełnieniem zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej są wypełniacze.

Korekcja zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest wielocukrem tworzącym w skórze macierz w obrębie, której zatopione są włókna kolagenowe i elastyczne. Kwas hialuronowy przyłącza olbrzymie ilości wody i nadaje skórze spójność i elastyczność. Z wiekiem jego zawartość w skórze zmniejsza się, co prowadzi do jej gorszego uwodnienia i pojawienia się zmarszczek. Kwas hialuronowy może być wykorzystywany do wypełniania m.in.: zmarszczek statycznych, bruzd nosowo - wargowych, czerwieni wargowej oraz w celu unoszenia opadniętych kącików ust. W miarę degradacji zdeponowanego w tkankach kwasu hialuronowego, pozostałe cząsteczki wiążą większe ilości wody, co powoduje, że wypełniacz zachowuje znaczną część swojej wyjściowej objętości do momentu jego całkowitego wchłonięcia.

Mezoterapia

Mezoterapia polega na śródskórnym wstrzykiwaniu niewielkich ilości substancji, za pomocą małych nakłuć skóry. Metoda ta jest wykorzystywana w leczeniu różnych schorzeń skóry oraz w dermatologii estetycznej w terapii: cellulitu, wypadania włosów, rozstępów skóry, przerosłych blizn i fotostarzenia się skóry. Mezoterapię preparatami poprawiającymi kondycję skóry można stosować na skórę: twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, ramion i ud.